2013-ban a Hadtörténeti Múzeum már rendezett nagy sikerű játékkiállítást, ahol a katonafigurák csak egy téma volt a sok közül. A közel múltban több múzeum is vállalkozott arra, hogy valamiféle tematika mentén régi játékokat mutasson be. Ezek a kiállítások nagyrészt népi jellegű vagy komoly gyűjteményi értékű játékokat vonultattak fel. A 20. század második feléből leginkább a lemezjátékokra és a társasjátékokra helyezték a hangsúlyt.
Azonban az 1970-es évektől napjainkig használt játékok tömegét az úgynevezett trafikjátékok adták/adják. Olcsóságuk, hozzáférhetőségük, nem utolsó sorban kézenfekvőségük miatt. A közelmúlt trafikjai minden utcasarkon jelen voltak, kirakataik pedig vonzották az érdeklődő gyerekszemeket óvodába, iskolába menet. A templombúcsúk alkalmával is az árusok ilyesmivel árasztották el a falvakat. Ha pedig a szülő városba ment, egy kis vásárfiát általában vitt a pályaudvari trafikból. A német Geobra cég által gyártott Playmobil figuráról nem állíthatjuk, hogy a tipikus trafikjáték lenne és hazájában sem tartozik az olcsó játékok közé. Azonban Magyarországon az 1970-es és 1990-es évek között gyártott nem hivatalos másolatai trafikáruk lettek, amelyből több, akár pár száz darab is eljuthatott szinte minden gyermek (főleg fiúk) gyűjteményébe.
Jelen kiállításon a Hadtörténeti Múzeum magángyűjtők és a kecskeméti Szórakaténusz Játékmúzeum segítségével arra vállalkozik, hogy ezeket az úgynevezett Schenk-játékokat bemutassa és visszarepítse a látogatókat az 1970-es, 1980-as és 1990-es évekbe, amikor még ezekkel a figurákkal játszottak, a fiatalabb generációnak pedig bemutassa, hogy volt szórakozás és mulatság a videojátékok, a számítógépek és az okostelefonok előtt is.